suntravel@sun-travel.hr   |   +385 40 493 082   |   pon.- pet. 08 - 19 sati // subota 08 - 13 sati
  |   Opći uvjeti   |   Izjava o privatnosti   |   Plaćanje

PUTOVANJE U TURSKU - EGEJ (11)

🕘
7 dana
Cijena od:
1.520,00 EUR
Hrvatska
EUROPSKA PUTOVANJA ZRAKOPLOVOM 2025
📝
Program putovanja
🖼️
Galerija slika

 Program putovanja 

1. danZAGREB – ISTANBUL – GALIPOLJE / ÇANAKKALE (cca 250-300 km)

Sastanak putnika u zagrebačkoj zračnoj luci Franjo Tuđman 2 sata prije leta, podjela putne dokumentacije i prijava na let. Polijetanje zrakoplova za Istanbul na letu Turkish Airlinesa, TK 1054 u 09.35h na polasku 17.6., odnosno TK1058 u 14.00h na polasku 27.9. Dolazak u Istanbul u 12.55h/17.20h po lokalnom vremenu, obavljanje pograničnih formalnosti i ukrcaj na autobus.

Program 17.6.: vožnja sjevernom obalom Mramornog mora, drevnom pokrajinom Trakijom do Galipolja, poluotoka na kojem se vodila jedna od najkrvavijih bitki Prvog svjetskog rata. Obilazak spomen-obilježja (pod zaštitom UNESCO-a) na poginule turske i strane vojnike tijekom strahovite borbe 1915. godine, a potom odlazak do brodske luke, ukrcaj na trajekt te prelazak morskog tjesnaca Dardanela koji spaja Mramorno i Egejsko more. Dolazak u Çanakkale te prijava i smještaj u hotel, večera, noćenje.

Program 27.9.:  vožnja sjevernom obalom Mramornog mora, drevnom pokrajinom Trakijom do Galipolja. Po dolasku, prijava i smještaj u hotel, večera, noćenje.

2. danGALIPOLJE / ÇANAKKALE – TROYA – ASSOS – AYVALIK  (cca 200 -250 km)

Program 18.6.: nakon doručka putovanje nastavljamo prema Troji (UNESCO), legendarnom gradu i poprištu Trojanskog rata, dijelom opjevanog u Homerovoj Ilijadi. Po dolasku u ovu prijestolnicu drevne pokrajine Troade obilazak arheoloških ostataka: Atenin hram, Bouleuterium (gradska vijećnica), kamena rampa i druge znamenitosti iz različitih povijesnih razdoblja. Odlazimo potom do Assosa, starog grčkog grada, u kojem je živio poznati filozof Aristotel i otvorio Filozofsku akademiju. Posjet Akropoli i hramu božice Atene s prekrasnim pogledom (za vedra se vremena može vidjeti i grčki otok Lezbos); gradskim zidinama, osmanskoj džamiji, kazalištu i antičkoj luci. Nastavak putovanja prema Ayvaliku, u osmansko doba važnom trgovačkom središtu. Po dolasku u večernjim satima, prijava i smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

Program 28.9.: nakon doručka odlazak do spomen-obilježja (UNESCO), gdje se vodila jedna od najkrvavijih bitki Prvog svjetskog rat. Potom odlazak do brodske luke, ukrcaj na trajekt te prelazak morskog tjesnaca Dardanela koji spaja Mramorno i Egejsko more. Putovanje dalje prema Troji (UNESCO), legendarnom gradu i poprištu Trojanskog rata, dijelom opjevanog u Homerovoj Ilijadi. Po dolasku u ovu prijestolnicu drevne pokrajine Troade obilazak arheoloških ostataka: Atenin hram, Bouleuterium (gradska vijećnica), kamena rampa i druge znamenitosti iz različitih povijesnih razdoblja. Odlazimo potom do Assosa, starog grčkog grada, u kojem je živio poznati filozof Aristotel i otvorio Filozofsku akademiju. Posjet Akropoli i hramu božice Atene s prekrasnim pogledom (za vedra se vremena može vidjeti i grčki otok Lezbos); gradskim zidinama, osmanskoj džamiji, kazalištu i antičkoj luci. Nastavak putovanja prema Ayvaliku, u osmansko doba važnom trgovačkom središtu. Po dolasku u večernjim satima, prijava i smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

3. danAYVALIK – PERGAM – IZMIR  (cca 180 km)

Doručak. Vožnja do Pergama (današnji Bergam), antičkog grada koji je u helenističko doba bio središte slavne Pergamske države. Grad je dobio naziv po pergamentu, pisaćoj podlozi dobivenoj preradom kože ovaca ili koza. Obilazak lokaliteta: Asklepion, čuveno svetište i lječilište, posvećeno bogu medicine i Apolonovom sinu; aleja s kolonadama; ostaci Zeusovog oltara, najljepšeg ikad sagrađenog (njemački su arheolozi u potpunosti prenijeli Zeusov hram u Berlin i danas je jedna od glavnih atrakcija u Pergamon muzeju; Trajanov hram, kazalište; crvena bazilika, originalno izgrađena kao hram egipatskog boga Osirisa, no u razdoblju ranog kršćanstva pretvorena u baziliku. Slijedi polazak put Izmira, poznate turističke destinacije na obali Egejskog mora, „bisera na zapadu Turske“, moderne metropole s bogatom povijesnom i kulturnom baštinom. Grčki „otac povijesti“ Herodot nekoć ga je opisao kao „grad pod najljepšim nebom i s najboljom klimom na Zemlji“. Po dolasku, prijava i smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

4. danIZMIR – EFEZ – PAMUKKALE/DENIZLI (cca 280 km)

Nakon doručka, odlazak prema Efezu, antičkoj metropoli i jednom od najbolje očuvanih arheoloških lokaliteta na svijetu. Obilazak: Celsusova knjižnica; Hadrijanov hram; Agora; grčko-rimski amfiteatar; bazilika sv. Ivana; ostaci hrama posvećenog grčkoj boginji Artemidi, jedno od sedam svjetskih čuda Staroga vijeka. Odlazak potom do kuće sv. Marije u kojoj je navodno provela u tajnosti zadnje godine života te dalje prema Pamukkalama, odnosno obližnjeg grada Denizlija. Po dolasku, prijava i smještaj u hotel, večera, noćenje.

5. danDENIZLI – PAMUKKALE – ANTALYA (cca 250 km)

Nakon doručka odlazak do „pamučne palače“, jednog od najimpresivnijih prirodnih fenomena Turske, kompleksa od niza bijelih i neobično oblikovanih plitkih terasastih bazena od vapnenca omeđenih stalaktitima, a ispunjava ih mineralna voda čarobne plave boje. Stanka za fotografiranje. Posjet i obližnjem Hierapolisu (Svetom gradu) osnovanom u 2 st.pr.Kr. Tu se nalaze ostaci kupelji, hramova i drugih starogrčkih i starorimskih spomenika te originalne ranokršćanske građevine, zbog čega je zajedno s Pamukkalama upisan na UNESCO-vu listu svjetske baštine. Nastavak putovanja prema Antalyi, jednom od najljepših gradova na mediteranskoj obali Turske. Po dolasku, prijava i smještaj u hotel, večera i noćenje.

6. danANTALYA

Doručak. Slobodan dan za odmor. Prošećite ovim biserom turske rivijere bogatim poviješću, upoznajte znamenitosti, posjetite jedan od najvećih bazara na Mediteranu i počastite se nekom lokalnom delicijom. Večera. Noćenje.

7. danANTALYA – ISTANBUL – ZAGREB

Doručak i odjava iz hotela. Prijevoz prema zračnoj luci. Prijava za let Turkish Airlinesa za Istanbul, TK 2419 u 14.45. Dolazak u 16.25h te nastavak leta za Zagreb na liniji TK 1055 u 18.15h. Očekivani dolazak u 19.25h po lokalnom vremenu. Završetak programa.

Broj osoba:

Galerija slika

© Sun-Travel.hr - All rights reserved.